14 lutego 2018

Podkarpackie Targi Edukacyjne

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych
w województwie podkarpackim

W dniach 27-28 lutego 2018 r.  tym razem w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędą się XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon, do zwiedzenia których zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli.

Podkarpackie Targi Edukacyjne będą ważnym przedsięwzięciem branży edukacyjnej, które chcemy rozpropagować wśród uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli z terenu Podkarpacia. Dlatego zwracamy się do Szanownych Państwa z prośbą o poinformowanie swoich pracowników i podopiecznych o tym wydarzeniu. Za pośrednictwem Poczty Polskiej wyślemy do Państwa placówki plakat informacyjny targów, który prosimy umieścić na terenie szkoły.

W związku z tym, iż spodziewamy się dużej frekwencji ze strony zwiedzających, ze względów organizacyjnych prosimy o podanie terminu i przybliżonej godziny zorganizowanej grupy uczniów (Opiekunów grup prosimy o przesłanie w/w informacji e-mailem na karolina@targirzeszowskie.pl lub telefonicznej 515897316.

Imprezę będzie można zwiedzać w godzinach: wtorek (27 lutego): 9.00-14.00, środa (28 lutego): 9.00-14.00. WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNY.

W Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 Wystawców, będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji), szkoły policealne, internetowe portale edukacyjne, doradcy zawodowi. W tym roku  równolegle  27- 28 lutego 2018 r. odbędą się X Europejskie Targi Pracy WorkExpo. Połączenie tych dwóch imprez stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania ofert pracy grupie uczniów z całego województwa podkarpackiego, którzy po ukończeniu szkoły będą zamierzali podjąć prace.

ATRAKCJE I IMPREZY TOWARZYSZĄCE TARGOM:

PORADY PSYCHOLOGÓW

Przy realizacji imprezy współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy doradców zapraszamy do odwiedzenia stoiska Poradni na targach.

 

„LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW:

Godz. 27 lutego 2018 r. (wtorek)
9:20-10:05 Druk 3d

(Politechnika Rzeszowska)

10:15-10:55  Dziennikarz w nowych mediach

(Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)

11:05-11:45 Lekcja gastronomii

(Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu)

11:55-12:35 Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw

(WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

12:40-13:20 Studia w Anglii- kluczem do kariery!

(Connect UK Study)

Godz. 28 lutego 2018 r. (środa)
9:20-10:05 Lekcja Architektury i Urbanistyki

(Politechnika Rzeszowska)

10:15-10:55 Lekcja Ekonomii

(Uniwersytet Rzeszowski)

11:05-11:45 Bezpłatne studia w Danii – kluczem do kariery? (SimpleOutsourcing.pl)
11:55-12:35 I love radio – jak wygląda praca dziennikarza radiowego?

(Szymon Taranda, Redaktor naczelny serwisu internetowego WSIiZ, współpracownik Polskiego Radia Rzeszów)

12:40-13:20 Lekcja kariery międzynarodowej:  Studia w Anglii?

Szanowni Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem, prosimy o rejestrowanie grup uczniów na spotkania przewidziane w programie (telefonicznie: 515-897-316 e-mailem: karolina@targirzeszowskie.pl) do biura targów. Grupy zarejestrowane mają pierwszeństwo w udziale w spotkaniach, na które dokonały zgłoszenia. Grupy nie zarejestrowane będą wpuszczane na salę wykładową w miarę wolnych miejsc.

PROMOCYJNE CENY BILETÓW DO KINA HELIOS W RZESZOWIE

W czasie trwania imprezy (tj. w dniach 27-28 lutego 2018 r.) dla wszystkich nauczycieli i uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 15 zł (bilet + udostępnienie okularów). Opiekunowie grup szkolnych mają wstęp bezpłatny. Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty Kina HELIOS (ilość miejsc ograniczona) do Pani Ewy Stepaniak, telefonicznie pod numerem 722 382 336, oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy lub przygotowanego wykazu uczniów, jeżeli jako pierwsze będzie wybrane kino. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w targach, rezerwację lepiej dokonać wcześniej.

KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK

W ramach XIII Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Na Czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory.

ATRAKCJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH PRZYGOTOWANE PRZEZ WYSTAWCÓW PODKARPACKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH, M. IN.:

  • indywidualne spotkania z psychologiem (Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie);
  • konsultacje z doradcami zawodowymi (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie);
  • możliwość spotkania się i porozmawiania z polskimi studentami studiującymi za granicą;
  • Ambasada Kanady będzie informowała na temat nauki i pracy w Kanadzie;
  • udzielanie informacji dotyczących powoływania do wszystkich form służby wojskowej;
  • oferty pracy dla młodych osób w Polsce i za granicą;
  • podczas targów będzie możliwość uzyskania kuponów rabatowych do Kina Helios;
  • rabaty na kurs prawa jazdy.

Pełna oferta targów dostępna będzie początkiem lutego na stronie internetowej www.edukacja.targirzeszowskie.pl.

Szanowni Państwo, z góry dziękujemy za okazaną pomoc i współpracę w realizacji przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że bogata oferta Wystawców pomoże w dokonaniu właściwych wyborów, które spełnią oczekiwania i potrzeby zarówno młodzieży, jak i nauczycieli

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Karolina Puc
MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie
ul. Mieszka 1 48/50 35-303 Rzeszów
Tel. +48 17 862 61 69
E-mail: karolina@targirzeszowskie.pl
WWW: www.edukacja.targirzeszowskie.pl