8 listopada 2017

Telewizja Rzeszów zaprasza uczniów gimnazjów i szkół średnich do obejrzenia transmisji on-line spektaklu „Wyzwolenie” z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

Telewizja Rzeszów jako koordynator regionalny projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół zaprasza szkoły i placówki oświatowe z województwa podkarpackiego do oglądania transmisji on-line przedstawień z najlepszych teatrów w Polsce. W tym miesiącu zaproszenie kieruje do szkół średnich i gimnazjów. 23 listopada o godz. 10.00 uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję, nie opuszczając szkolnych klas, obejrzeć spektakl „Wyzwolenie” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego prosto z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

iTeatr to autorski projekt Telewizji Polskiej realizowany od 2012 roku. Jest oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. W ramach projektu spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Projekt iTeatr TVP powstaje dzięki wsparciu sponsorów i partnerów. Udział wszystkich szkół i placówek w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Aby wziąć udział w transmisji należy zgłosić się do osoby odpowiedzialnej za koordynację programu w województwie podkarpackim (Monika Midura, tel. 17 86 13 332, email: Monika.Midura@tvp.pl), która prześle kwestionariusz uczestnictwa, a następnie link, hasło i login do transmisji.

Wszelkie informacje o projekcie i zbliżającym się spektaklu dostępne są u koordynatora oraz na stronie: www.iteatr.tvp.pl