12 października 2017

Zaproszenie na obchody 80 rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

Wrocław, 3 października 2017 r.

 

Dzień dobry,
Szanowna Pani Dyrektor,
Szanowny Panie Dyrektorze,

W dniu 4 marca 2018 r. (niedziela) na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu z okazji 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła będzie miała miejsce centralna ogólnopolska uroczystość, która upamiętni członków Związku Polaków w międzywojennych Niemczech – Polaków spod Znaku Rodła.

Ogólnopolskie wydarzenie z udziałem gości z całej Polski i Polonii będzie już XIV edycją naszych wrocławskich spotkań spod Znaku Rodła.

Program i skala projektu RODŁO 2018 zapowiadają się wyjątkowo bogato.

Serdecznie zapraszam delegację szkoły do zadeklarowania udziału w Ogólnopolskim Święcie Polskiej Młodzieży spod Znaku Rodła – 4 marca 2018 (niedziela). W załączeniu przesyłam wstępne zaproszenie oraz kartkę z Prawdami Polaków, którą w wersji papierowej z przyjemnością prześlę do szkół po wcześniejszym zamówieniu
(2 pliki pdf).

Zachęcam na uroczystości AD 2018 do obecności szkolnego pocztu sztandarowego.

Bardzo proszę o kontakt telefoniczny w tej sprawie nauczycieli historii i języka polskiego – dane kontaktowe do organizatora znajdują się poniżej.

Chciałbym zapewnić, że uroczystość będzie miała zabezpieczenie stosownych służb (policja, pogotowie ratunkowe) a uczniowie z opiekunami otrzymają także ciepły posiłek w plenerze (grochówka i gorąca herbata).

Udział młodzieży szkolnej wraz z opiekunami jest przewidziany w godz.8.30-12.00/12.30.

Pozdrawiam

Tadeusz Szczyrbak
Prezes Rodziny Rodła – Wrocław
tel.604 145 481

email:tadeusz-szczyrbak@wp.pl
www.rodzinarodla.pl

Zaproszenie – informacja – plik *.pdf