18 lipca 2018

Złoto i srebro naszych uczniów na IMO w Rumunii !

W dniach 3 – 14 lipca 2018 roku odbyła się 59 Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna w miejscowości Cluj – Napoka w Rumunii. W sześcioosobowej reprezentacji Polski startowało dwóch uczniów Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Osiągnęli oni olbrzymi sukces.

Janek Fornal zdobył złoty medal, zaś Radek Baran medal srebrny!

Janek był najlepszym uczestnikiem drużyny, zajął 12 lokatę na świecie rozwiązując poprawnie 5 na 6 zadań, zdobywając 35 na 42 punkty i rozwiązał poprawnie wraz z 10 złotymi medalistami najtrudniejsze zadanie nr 3. Radek zajął 61 lokatę na świecie zdobywając 29 na 42 punkty i rozwiązał jako jedyny z drużyny reprezentujących Polskę zadanie nr 6.

Pozostali uczniowie reprezentacji Polski zdobyli medale srebrne, a nasza drużyna uzyskała 9 miejsce wśród reprezentacji 107 państw – najlepsze od 1981 roku!

Warto podkreślić, że po raz trzeci z rzędu w skład 6 osobowej delegacji reprezentacji Polski wchodziło po 2 uczniów naszego rzeszowskiego liceum, zdobywając w Hong Kongu, Rio de Janeiro i Cluj – Napoce łącznie 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medale (Radomił Baran, Jan Fornal i Mateusz Kobak).

Opiekunem i nauczycielem naszych medalistów jest nauczyciel matematyki LO dr Mariusz Kraus, współpracujący z kolegami T. Szymczykiem (Bielsko – Biała), P. Kwiatkowskim (Piotrków Trybunalski), P. Dziubą (Końskie), M. Radwańskim (Tarnów), Z. Karczmarczykiem (Lublin) i J. Dymelem (Kraków) – to również ich sukces!

Informacja na stronie WWW Liceum Sióstr Prezentek
Skład polskie drużyny i jej punkty
Punktacja końcowa Olimpiady