25 października 2018

Rekord dla Niepodległej

Rzeszów, 2018.10.19

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek

 

Szybkimi krokami zbliża się Wielki Dzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Już niemal od roku w szkołach i placówkach całego województwa to wydarzenie jest celebrowane na wiele sposobów. Bardzo Państwu za to dziękuję.

W ślad za Ministrem Edukacji Narodowej Anną Zalewską i Radą Dzieci i Młodzieży bardzo proszę Państwa do zmobilizowania całego środowiska szkolnego do wzięcia udziału w Rekordzie dla Niepodległej, by w piątek, 9 listopada br. we wszystkich placówkach i szkołach na Podkarpaciu w uroczysty sposób wybrzmiał czterozwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego.

 

„9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 zachęcamy dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, z całej Polski i poza jej granicami, do włączenia się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej proponujemy ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości. Chcemy, aby w piątek 9 listopada, w ostatni pracujący dzień przed Dniem Niepodległości, we wszystkich szkołach w Polsce i poza granicami wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego”– napisała minister Anna Zalewska. 

Prosimy o zgłoszenie przedszkola/szkoły/ placówki do udziału w przedsięwzięciu do dnia 7 listopada 2018 roku. (link do zgłoszenia)

Informacja na stronach MENu z dnia 23 października 2018 r.
List Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 marca 2018 roku
Zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży

Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch