12 marca 2018

Stypendia dla zdolnych uczniów

Informacja z biura Fundacji Świętego Mikołaja:


Fundacja Świętego Mikołaja już od 8 lat prowadzi program Stypendia św. Mikołaja po to, by zdolni uczniowie z niezamożnych rodzin, tak jak ich rówieśnicy, mogli opłacić dodatkowe zajęcia, kupić sprzęt sportowy czy materiały plastyczne. Dzięki temu wsparciu już prawie 2 300 dzieci z całej Polski dostało szansę na lepszą przyszłość i łatwiejszy start w dorosłe życie.

Fundacja Świętego Mikołaja chce pomóc uczniom również w Państwa szkole!

Serdecznie zapraszamy Państwa do dołączenia do programu stypendialnego Stypendia św. Mikołaja, dzięki któremu już w przyszłym roku szkolnym Państwa uczniowie będą mogli otrzymać roczne stypendia. Wierzymy, że jedynym trwałym modelem programu stypendialnego jest taki, w którym szkoła i lokalna społeczność skupiona wokół szkoły bierze odpowiedzialność za swoich uczniów i buduje mechanizmy solidarności pomiędzy społecznością skupioną wokół szkoły a zdolnymi, ambitnymi, zaangażowanymi uczniami potrzebującymi wsparcia. Taki właśnie model programu stypendialnego prowadzi nasza Fundacja.

W ramach programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy Państwa do akcji Wiosną Stypendia Rosną, która rozpoczyna się 21 marca i potrwa do 5 czerwca 2018 r. Dzięki niej wspólnie pomożemy jeszcze większej liczbie uczniów.  W ramach akcji zachęcamy szkoły, które przystąpią do programu, do organizowania zbiórek i kiermaszy na cele stypendialne oraz do promowania idei wspierania stypendystów w szkolnej i lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu i mobilizacji uczniów wspólnie wesprzemy dzieci i młodzież uczącą się w Państwa szkole. W zeszłym roku szkolnym wypłaciliśmy 198 stypendiów w całej Polsce. W tym roku chcemy pomóc jeszcze większej liczbie uczniów!

W ramach akcji Wiosną Stypendia Rosną każda nowa szkoła, która zgłosi się do programu stypendialnego i pozyska min. 500 zł na stypendia dla swoich zdolnych uczniów do 5 czerwca 2018 roku, otrzyma od fundacji drugie tyle.

Co należy zrobić, aby zdobyć środki na stypendium?

Dlaczego warto dołączyć?

Wielu ludzi z kręgu kultury i sztuki otrzymało kiedyś wsparcie i dzięki niemu mogli rozwijać swoje talenty. Dziś zachęcają do wspierania naszych stypendystów:

„W szkole teatralnej miałam stypendium naukowe za dobre oceny. Wtedy stypendium było dla mnie rodzajem wyróżnienia. Dzisiaj jest inaczej – często stypendium jest ratunkiem, jedyną szansą, by w móc się uczyć. Wydaje mi się, że jeśli ktoś poważnie myśli o rozwijaniu swoich zdolności, co więcej, ma talent, który powinno się doceniać, to każda inicjatywa, każde wsparcie finansowe, które pozwala na naukę bez strachu, że nie starczy na wynajęcie pokoju, czy na jedzenie, jest nieoceniona.Edyta Jungowska

„Wierzę, że pomoc finansowa uczniom zdolnym zawsze się opłaci i przyniesie korzyści w przyszłości. Jeśli chcemy na starość żyć w kraju rządzonym przez światłych ludzi i takich samych spotykać na ulicach zainwestujmy w nich już dziś.Cezary Żak

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.stypendia.mikolaj.org.pl.

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do programu zachęcamy do kontaktu z koordynatorem programu, Joanna Wojdowską mailem na joanna.wojdowska@mikolaj.org.pl lub telefonicznie pod numer 791 793 021.