12 czerwca 2022

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Tryńczy istnieje od 1883 roku, od 1909 roku dysponuje własnym budynkiem. Posiada doskonale wyposażone sale, ze szczególnym uwzględnieniem pracowni ekologicznej, która służy uczniom każdego dnia. Może poszczycić się także bardzo dobrą bazą sportową w postaci hali widowiskowo-sportowej, kompleksu boisk Orlik i sezonowego lodowiska Biały Orlik.

Szkoła stawia na rozwój zarówno całej swojej społeczności jak i poszczególnych uczniów i nauczycieli. Uzyskała tytuł Szkoły Roku na szczeblu powiatowym w plebiscycie organizowanym przez portal nowiny24.pl, w tym samym plebiscycie jedna z nauczycielek zdobyła tytuł Nauczyciela na Medal na stopniu powiatowym i wojewódzkim, tym samym goszcząc w pierwszej dziesiątce polskich pedagogów. Uczniowie biorą udział w wielu konkursach i olimpiadach przedmiotowych, artystycznych i sportowych na różnych szczeblach i niejednokrotnie osiągają znaczące sukcesy. Szkoła uzyskała także tytuł Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego. Ponadto, w imię zasady „przez trudy do gwiazd” placówka realizuje wiele projektów i grantów, nieustannie się rozwijając i wzbogacając o kolejne pomoce dydaktyczne.

Szkoła Podstawowa w Tryńczy ściśle współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu regularnie biorą udział w różnorodnych akcjach charytatywnych. Część uczniów wstąpiła w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tryńczy, wielu jest członkami Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Grupy Mażoretek „FINEZJA”.

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter