20 października 2020

Informacja o funkcjonowaniu basenów w ramach zajęć sportowych w szkołach od 19.10.2020 r.

Rzeszów, 2020-10-20

PiP.537.60.2020                                                                              

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
na terenie województwa podkarpackiego

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1829), Ministerstwo Sportu informuje na stronie internetowej o wyłączeniach w stosowaniu wprowadzonych zakazów. Pełna informacja w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/sport/silownie-kluby-i-centra-fitness-baseny-aquaparki-zawody-wydarzenia-oraz-zajecia-sportowe-moga-byc-organizowane

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej.

Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.

W związku z powyższym, proszę Państwa Dyrektorów o uwzględnienie powyższych  kwestii podczas ustalania realizacji zajęć w  sposób określony w Rozporządzeniu zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1830).

wz. PODKARPACKIEGO
 KURATORA OŚWIATY

Stanisław Fundakowski
WICEKURATOR OŚWIATY

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter