24 lipca 2017

Bezpieczny wypoczynek – przypominamy o działających serwisach internetowych

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w czerwcu br. został udostępniony zaktualizowany w 2017 r. „Poradnik Bezpiecznego wypoczynku – Aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku”.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Poradnik znajduje się w zakładce „Wypoczynek”, gdzie można go pobrać nieodpłatnie lub pod linkiem:

http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2017/06/poradnik-bezpiecznego-wypoczynku.pdf

Przypominamy organizatorom wypoczynku dzieci i młodzieży o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego zarówno w kraju, jak i za granicą.

Polecamy także strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:

Bezpieczny autobus

Serwis http://bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Polak za granicą

Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” http://polakzagranica.msz.gov.pl/.

Bezpłatna aplikacja iPolak

Bezpłatna aplikacja iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ipolak/

Rejestracja wyjazdu – Odyseusz

Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

Zaleca się organizatorom wypoczynku letniego, kierownikom wycieczek, wychowawcom i opiekunom dzieci i młodzieży, aby mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter