25 stycznia 2024

Algorytm przyszłości – bezpłatne zajęcia z programowania dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

Stowarzyszenie Naukowe Przestrzeń Społeczna i Środowisko z Rzeszowa zaprasza szkoły podstawowe z województwa podkarpackiego do zgłoszenia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania i robotyki organizowanych dla klas 1-3. 

Zajęcia będą prowadzone przez trenera – dr inż. Tomasza Warzochę – wykładowcę akademickiego, mającego doświadczenie w prowadzeniu zajęć z programowania i robotyki dla dzieci. Do udziału w projekcie zostaną wybrane pierwsze dziesięć szkół podstawowych. W każdej szkole oferujemy zajęcia dla pięciu grup 8-osobowych. Zajęcia będą trwać 4-godziny dydaktyczne. Miejsce odbywania zajęć udostępnia i wskazuje dyrekcja szkoły. Wszelkie niezbędne materiały (zestawy Lego Mindstorms ev3 wraz z tabletami do programowania) udostępniane są w ramach projektu.  

Aby zgłosić szkołę do udziału w projekcie wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.algorytmprzyszlosci.pl lub bezpośrednio pod linkiem https://forms.gle/bgWcT5tQs9XMNHBA7. Po zakończeniu rejestracji organizatorzy skontaktują się z Państwem w celu ustalenia szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przesłania wzorów niezbędnych formularzy, które odbierze trener.   

Projekt “Algorytm przyszłości – robotyka i programowanie dla szkół podstawowych” realizowany przez Stowarzyszenie Naukowe Przestrzeń Społeczna i Środowisko, w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki “Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”. 

Wszelkich informacji udziela kierownik projektu dr Mariola Kinal (mkinal@algorytmprzyszlosci.pl) . 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter