28 lipca 2017

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY
ul. Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów

WiJ.552.14.2017                                                   Rzeszów, 2017-07- 28

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych
województwa podkarpackiego

 

Sejm uchwalił przez aklamację przyszły rok – rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – napisano w uchwale.

27 kwietnia 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej – http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/1093_u.htm

W związku z tym niezwykle radosnym Jubileuszem serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w jego Narodowe Obchody poprzez organizowanie w swoich szkołach i placówkach przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie i uroczyste uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Uprzejmie proszę Państwa o zamieszczanie zaplanowanych przez Wasze szkoły i placówki przedsięwzięć na specjalnie w tym celu stworzonej mapie: 100-lecie odzyskania niepodległości – mapa wydarzeń.
Logowanie następuje przy pomocy hasła do RSIO.

W ten sposób wspólnie zgromadzimy informacje na temat działań podejmowanych przez podkarpackie szkoły i placówki z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie będzie to forma promocji kierowanych przez Państwa jednostek oraz zaproszenie dla mieszkańców województwa podkarpackiego do licznego uczestnictwa w tych ważnych wydarzeniach.

Bardzo dziękuję za współpracę.

 

PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY

            Małgorzata Rauch