10 maja 2019

5. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży – KINOLUB

Szanowni Dyrektorzy, Pedagodzy i Wychowawcy, Rodzice i Opiekunowie,

serdecznie zapraszam do udziału w 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, który odbędzie się w Rzeszowie, Krośnie i Zatwarnicy w dniach 9-14 czerwca br.

Wstęp na wszystkie projekcje jest BEZPŁATNY.

Pokazy odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7) oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13).

Załączam harmonogram projekcji dla WDK wraz z programem filmowym. Program dla Muzeum Dobranocek zostanie uruchomiony 13 maja.  Dla Krosna i Zatwarnicy w terminach późniejszych.

Harmonogram projekcji oraz aktywny formularz rezerwacji dla Wojewódzkiego Domu Kultury znajdują się również na stronie wydarzenia: www.kinolub.pl oraz bezpośrednio pod adresem: https://forms.gle/AVU2AsLM7uRSpixh7

Rezerwacji można dokonać również pod numerem telefonem: 504 015 202.

W programie festiwalu znajdują się najnowsze filmy z całego świata tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży – 8 filmów pełnometrażowych oraz 51 krótkich. Wśród nich są dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata. Projekcjom towarzyszą dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami. Swój udział potwierdzili już reżyserzy z Niemiec, Holandii, Indii i Iranu.

O wartości wydarzenia niech zaświadczą opinie nauczycieli:

„Fantastyczna oferta programowa dla dzieci i młodzieży. Takich filmów nie znajdziemy w żadnym kinie w naszym mieście. Wreszcie dzieci mają dostęp do prawdziwie wartościowego, inteligentnego kina z różnych zakątków świata”.

„W ubiegłym roku moi podopieczni uczestniczyli po raz pierwszy w festiwalu. W tym roku nie wyobrażaliśmy sobie, że moglibyśmy nie wziąć udziału w tak ciekawym, wartościowym i świetnie zorganizowanym przedsięwzięciu. Bardzo podoba nam się Wasza inicjatywa. Mieliśmy przyjemność zobaczyć wzruszający i jednocześnie zabawny, a przede wszystkim wartościowy pod względem przekazywanych treści film. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu a niecierpliwością czekamy na kolejne”.

„KINOLUB w Rzeszowie to: bardzo ciekawa i bogata oferta, komfortowe warunki oglądania, ciekawe imprezy towarzyszące (np. spotkanie z reżyserem), perfekcyjna organizacja”.

Program podzielony jest na pięć kategorii wiekowych: 4+ , 6+, 9+, 11+, 15+. Filmy są w polskiej wersji językowej – mają polskiego lektora, a filmy w kategorii wiekowej 15+ polskie napisy.

Wydarzenie posiada patronat Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Współorganizatorami wydarzenia są Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy.

Serdecznie zapraszamy na 5. filmową podróż po czterech kontynentach!

Z poważaniem

Marta Kraus
Dyrektor Festiwalu
Kierownik Podkarpackiej Komisji Filmowej

Załączniki

Program WDK w Rzeszowie
Data: 2019-05-13, rozmiar: 334 KB
Lista filmów z krótkim opisem
Data: 2019-05-13, rozmiar: 1 MB