24 marca 2022

Akademia ProtoLab to cykl zajęć organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji

Akademia ProtoLab to cykl zajęć i praktycznych warsztatów, organizowany z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji. W marcu ruszyły zapisy do trzeciej edycji Programu, której tematem przewodnim jest Informacja i Telekomunikacja.

Akademia ProtoLab jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, absolwentów i młodych naukowców powyżej 16. roku życia, którzy uczą się, studiują lub mieszkają na terenie województwa podkarpackiego. – Jesteśmy otwarci na tych wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami, tematyki startupowej, biznesowej i rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na uczniów i studentów z województwa podkarpackiego chcących stworzyć innowacyjny projekt – tłumaczy Barbara Ślęk-Wojtowska, koordynator Akademii ProtoLab.

Tematem przewodnim III edycji Akademii jest Informacja i Telekomunikacja, jedna z inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego. Wszystkie powstające koncepcje projektowe opracowywane przez uczestników w trakcie programu będą wpisywać się w zakres tematyczny edycji, ale będą oni mieli dużą dowolność, jeśli chodzi o typ i format rozwiązań, ograniczeniem pozostaje jedynie ich kreatywność. Mentorami w nadchodzącej edycji Akademii będą zarówno przedstawiciele biznesu, jak świata nauki: dr inż. Dominik Strzałka z Politechniki Rzeszowskiej, dr inż. Wiesław Paja z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Paweł Hadam – kierownik Działu Rozwoju Systemów Sterowania i Monitoringu MTU Aero Engines Polska oraz dr Karolina Libront – Global Data Privacy Leader w firmie Cytvia.

Częścią Akademii ProtoLab jest konkurs, w ramach którego uczestnicy opracowują pomysły projektowe w oparciu o wskazaną tematykę. Najlepsze projekty będą rozwijane w przestrzeniach PCI ProtoLab. – Programy takie jak Akademia ProtoLab to bardzo dobry wstęp dla każdego młodego człowieka w świat pracy zawodowej. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami prowadzenia biznesu, przygotowują biznesplany, szacują koszty i prezentują swoje pomysły przedstawicielom różnych firm. To doświadczenie, którego nikt im nie zabierze – mówi Grzegorz Stanny z firmy Boeing Polska, jeden z mentorów poprzedniej edycji Akademii.

Zajęcia w ramach Akademii realizowane są online, co umożliwia ich dostępność bez względu na oddalenie od stolicy województwa. Udział w Programie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

III edycja Akademii ProtoLab została objęta Patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Wszystkie informacje na temat III edycji, regulamin i link do zapisów znajduje się na stronie: https://event.pcinn.org/akademiaprotolab. Zapisy online są prowadzone do 13 kwietnia.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter