21 września 2022

Akcja edukacyjna “Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, pragnie poinformować o wznowieniu trwającej od 2018r. akcji edukacyjnej “Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, która uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

Założenia akcji zostały zmodyfikowane i dostosowane także do ewentualnego wprowadzenia w szkołach nauczania zdalnego.

Podczas zajęć zwracamy uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży oraz problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania gier (uzależnienie, problemy finansowe, wyizolowanie społeczne).

Celem działań edukacyjnych jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w Internecie. Chcemy również podnieść świadomość młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard.

Rozpoczęcie zajęć dla dzieci i młodzieży wystartuje już w miesiącu październiku 2022r.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie na terenie całego województwa. W akcji weźmie udział dedykowany zespół trenerów KAS.

Akcja, podobnie jak w poprzednich latach, adresowana jest do uczniów, rodziców i nauczycieli. Grupą docelową akcji “Hazard? Nie daj się wciągnąć!” są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich.

Wniosek o spotkanie w ramach akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” można przesyłać:

Koordynator akcji: Danuta Pieniążek-Superson, tel. 17 850 36 03

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter