8 maja 2024

Celebracje 20-lecia Polski w UE oraz Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Podkarpackim Centrum Nauki

 

Informacja prasowa organizatora z dnia 07.05.2024 r.


Już 10 maja Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz (PCN) wraz z Aeroklubem Rzeszowskim stanie się areną wyjątkowego wydarzenia – Podkarpackie! Centrum! Nauki! Astronomiczno-Lotniczo-Naukowe celebracje 20 lat Polski w Unii Europejskiej.

W dniu 1 maja 2024 roku obchodziliśmy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To wydarzenie było niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów w najnowszej historii naszego kraju, otwierając drzwi do szeregu nowych możliwości i inicjatyw, które znacząco wpłynęły na rozwój Polski na wielu płaszczyznach. Dla Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz ten jubileusz jest szczególnie ważny, ponieważ nasze Centrum Nauki powstało m.in. dzięki funduszom pozyskanym z UE. 10 maja zapraszamy do świętowania tego wspaniałego jubileuszu  razem z nami aż w trzech lokalizacjach – w głównym budynku Podkarpackiego Centrum Nauki, siedzibie Aeroklubu Rzeszowskiego oraz w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Tego dnia przypada również Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w związku z którym przez dwa dni tj. 10 i 11 maja bilet wstępu na Strefę Ekspozycji Wewnętrznej oraz na warsztaty w pracowniach PCN będzie dostępny w promocyjnej cenie – 20 zł. – mówi Krzysztof Malinowski, Specjalista ds. Rozwoju i Współpracy w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz.

Program wydarzenia:

Podkarpackie Centrum Nauki – Jasionka 952A – strefa niebiletowana, 9:00-14:00:

– spotkania z pilotami,
– prelekcje na temat AN-2 Antonov,
– prezentacje Legendary Rover,
– pokazy naukowe,
– wystawa modeli Zarzeckiej Fundacji Sportów Lotniczych i Modelarskich,
– wystawa mobilna PCN,
– stoisko informacyjne Funduszy Europejskich Podkarpacia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W tym dniu ceny biletów na Strefę Ekspozycji Wewnętrznej oraz warsztaty w pracowniach PCN wynoszą 20zł/os.

Aeroklub Rzeszowski – Jasionka – Lotnisko 926 – wstęp wolny, 9:00-14:00:
– zwiedzanie samolotów z asystą pilotów Aeroklubu,
– wykłady edukacyjne,
– Mobilne planetarium PCN,
– pokazy naukowe,
– wystawa modelarska.

Muzeum Kultury Ludowej – Kolbuszowa Wolska 36 – wstęp wolny, 9:00-14:00:
– stoisko informacyjno-promocyjne PCN,
– pokazy naukowe.

11 maja zapraszamy do odwiedzenia PCN w standardowych godzinach (14-20). W tym dniu obowiązują obniżone ceny biletów: 20zł/os. na zwiedzanie Strefy Ekspozycji Wewnętrznej i warsztaty pracowniach PCN.

Zadanie „Podkarpackie! Centrum! Nauki! Astronomiczno-Lotniczo-Naukowe celebracje 20 lat Polski w Unii Europejskiej” zostało dofinansowane przez Unię Europejską.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pcn.org.pl
Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter