3 grudnia 2020

Cyfrowa przedsiębiorczość – nowe warsztaty dla młodzieży w CDT

Centralny Dom Technologii startuje z nowym cyklem edukacyjnym, którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do poruszania się w świecie e-commerce. Podczas zajęć przygotowanych z udziałem merytorycznym Allegro, nie zabraknie praktycznej wiedzy oraz treningu nabytych umiejętności w formie realizacji konkretnych zadań. Nauka przedsiębiorczości jeszcze nigdy nie była tak ważna i przydatna, jak obecnie w cyfrowym świecie. Dlatego warto zapisać uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia i dać im szansę poznania tego świata z zupełnie innej strony.

Znajomość narzędzi internetowych w obecnej sytuacji rynkowej oraz społecznej, to już nie tylko umiejętność korzystania z  pakietu aplikacji biurowych, komunikatorów czy przeglądarek internetowych, ale także umiejętność wykonywania czynności związanych z finansami czy bankowością. Wśród kluczowych zdolności dużego znaczenia nabiera zatem obsługa platform zakupowych czy płatniczych. Właśnie stąd narodził się pomysł, aby do oferty edukacyjnej zajęć szkolnych skierowanych do dzieci i młodzieży, realizowanej przez Centralny Dom Technologii wprowadzić nowy temat – cyfrową przedsiębiorczość. Dzięki niej możemy przygotować młodych ludzi, którzy wkrótce na własną odpowiedzialność zaczną robić zakupy w internecie, ale także w nim sprzedawać i otwierać swoje działalności gospodarcze, do pracy w tym środowisku. Przygotowanie zajęć na ten temat odbyło się ze wsparciem ekspertów Allegro.

Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych (w wieku 16 -19 lat) pt. „Cyfrowa przedsiębiorczość Jak mądrze sprzedawać w Internecie” będą odbywały się zdalnie w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 16:00. Warsztaty są w pełni bezpłatne i trwają 90 minut. Uczestnicy muszą jedynie mieć dostęp do komputera podłączonego do internetu.

Aby wziąć udział w warsztatach nauczyciel albo opiekun grupy zgłasza klasę bądź inną grupę młodzieży rejestrując ją poprzez formularz zgłoszeniowy, ustala godzinę zajęć z koordynatorem CDT i zaprasza uczniów do udziału w warsztatach. Obecnie całe zajęcia odbywają się online, ale po otwarciu szkół będą kontynuowane z opcją zdalnego kontaktu z edukatorem Centralnego Domu Technologii, a w dłuższej perspektywie również w formie zajęć stacjonarnych – na miejscu w CDT w Warszawie. Tematyka będzie też kontynuowana w kolejnych warsztatach.

Jesteśmy pewni, że to będzie dobrze spędzone półtorej godziny. Uczestnicy zajęć staną się przedsiębiorcami, którzy zamierzają sprzedać określony, nowatorski produkt w internecie.
W tym celu będą musieli przygotować strategię sprzedaży na podstawie konkretnych danych. W ten sposób nauczą się analizować dane i podejmować na ich podstawie decyzje. Ponadto zobaczą perspektywę sprzedawcy, co być może, pozwoli im także lepiej zrozumieć cały proces sprzedażowy realizowanyw kanałach internetowych.

Więcej informacji na temat warsztatów z cyfrowej przedsiębiorczości oraz oferty edukacyjnej Centralnego Domu Technologii na: www.cdt.pl

Rejestracja na zajęcia dostępna TUTAJ.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter