16 maja 2022

Dodatek edukacyjny “Czwórka na szóstkę”

Specjalny dodatek edukacyjny “Czwórka na szóstkę”, dołączony do “Małego Gościa Niedzielnego”, o patronach roku 2022 ustanowionych przez Sejm.

Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski są patronami roku 2022. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o uhonorowaniu wybitnych postaci oraz epoki, która określiła naszą narodową tożsamość, podejmując okolicznościowe uchwały.

Chcąc przybliżyć uczniom te wyjątkowe postacie, redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” przygotowała wyjątkowy dodatek edukacyjny zatytułowany „Czwórka na szóstkę”. Przedstawia w nim czterech spośród szczęściu patronów. Są to:

Maria Konopnicka – pisarka, poetka, tłumaczka. Patriotyzm i Bóg były tematem wielu utworów pisarki.  

Ignacy Łukasiewicz – twórca światowego przemysłu naftowego. Wynalazca lampy naftowej. Człowiek wyjątkowo dobry, który nikogo nie zostawił bez pomocy.

Józef Wybicki – autor polskiego hymnu narodowego, wielki patriota, zaangażowany w naprawę Rzeczpospolitej.

Wanda Rutkiewicz – pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która najwyższy szczyt świata, Mount Everest zdobyła w tym samym dniu, w którym kardynał Wojtyła został papieżem. 

Dodatek jest bezpłatny i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Czasopismo z dodatkiem jest dostępne na rynku od 19 maja br.

Połączmy nasze wysiłki, by informacja o wybitnych postaciach dotarła do jak największej liczby uczniów, by poznali ich nie tylko jako tych, którzy mieli wpływ na historię naszej ojczyzny, ale również na ducha naszego narodu.

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter