9 listopada 2021

III edycja Podkarpackiego “Niebieskiego Marszu”

Przedszkole Publiczne Nr 34 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W ramach tego dnia organizujemy III edycję „Niebieskiego Marszu” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata.

W I edycji „Niebieskiego Marszu” wzięło udział prawie 30 placówek (ok. 4 tysiące dzieci w wieku przedszkolnym) z miasta Rzeszowa, kolejna II edycja to prawie 50 placówek z Rzeszowa i okolic. Dzieci wraz z opiekunami maszerowały w okolicach swoich placówek z transparentami, niebieskimi balonikami czy wstążeczkami. Przez cały dzień odbywały się zajęcia, rozmowy, prezentacje dotyczące praw dziecka. Dzieci wysłuchały za pośrednictwem internetu bajki, czytanej przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch.

Również w tym roku do włączenia się w „Niebieski Marsz” zapraszamy wszystkie przedszkola miasta Rzeszowa oraz całego Podkarpacia. Placówki są proszone o zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka, dekoracji okolicznościowych oraz jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna marszu w otoczeniu swojej placówki (z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych).

Wszelkie informacje podane są na stronie Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie, pod adresem http://pp34.rzeszow.pl/

Patronat Honorowy Podkarpackiego Kuratora Oświaty – wydarzenia „Niebieski Marsz”, mającego miejsce w podkarpackich placówkach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Data: 19 listopada 2021r., godzina 10.00

Organizator:
Przedszkole Publiczne Nr 34 w Rzeszowie,
ul. T. Rejtana 30, 35-310 Rzeszów,
tel. (17) 748 34 00, niebieski.marsz@gmail.com

Załączniki

Plakat Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Data: 2021-11-09, rozmiar: 4 MB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter