28 maja 2021

Konferencja: “Etyka w technologii i Internecie”

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. “Etyka w technologii i Internecie”, organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 maja 2021 r. w g. 15:00-17:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana jest rejestracja.

Dowiecie się między innymi:

  • Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
  • Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
  • Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

Wydarzenie na facebooku dostępne pod tym linkiem.

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu. Informację o udziale szkoły w wydarzeniu prosimy wysłać na adres: tkras@ko.rzeszow.pl  W informacji prosimy podać:
– nazwę szkoły
– liczbę uczniów, którzy będą uczestniczyć w konferencji.

 

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter