17 grudnia 2020

Materiały i akcje edukacyjne GITD

26.11.2020 r. Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła prowadzenie zajęć dla dzieci klas 1-3 w wersji online. Lekcje mają na celu zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, skłonić do poprawy nawyków jak i zachowań podczas jazdy ale również zadbać o bezpieczeństwo m.in. pieszych i rowerzystów, którzy w zderzeniu z pojazdem narażeni są na poważne niebezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej GITD (https://gitd.gov.pl/edukacja/bezpieczna-szkola-tirka/).

Główny Inspektorat Transportu Drogowego jest instytucją nie tylko kontrolną, ale też edukacyjną. Od lat prowadzi lekcje w szkołach, przedszkolach czy szpitalach. Pragnie dotrzeć z wiedzą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym do jak najszerszego grona odbiorców. Służą temu materiały edukacyjne dostępne na stronie internetowej GITD w zakładce Edukacja – https://gitd.gov.pl/edukacja/materialy-edukacyjne/

Włączając się do akcji #zostańwdomu tworzymy pomoce dydaktyczne, które są dla dzieci przystępnym źródłem informacji o BRD.

Poniżej znajdują się inne materiały które możecie Państwo wykorzystać na swoich lekcjach. 
Pierwsze zajęcia online „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – https://www.youtube.com/watch?v=tI8UY1fRI48
Lekcja BRD online z udziałem Ministra Infrastruktury – https://www.youtube.com/watch?v=QyNUSVDq0bU

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter