15 marca 2019

Obchody XV Narodowego Dnia Życia

Rzeszów, 2019-03-14

Podkarpacki Kurator Oświaty
Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów                                                                               

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy
szkół podstawowych
i ponadgimnazjalnych
w woj. podkarpackim

W ramach obchodów XV Narodowego Dnia Życia przekazuję zaproszenie na Koncert, które w imieniu organizatorów skierował Zarząd Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” w Rzeszowie.

Koncert organizowany pod patronatem JE Jana Wątroby – Biskupa Rzeszowskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Rzeszowa, odbędzie się 21 marca 2019r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (początek – godzina 10:00).

Organizatorzy zapraszają Panie i Panów Dyrektorów Szkół oraz Nauczycieli do udziału wraz z młodzieżą w ww. uroczystości. Proszą o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie – do 20 marca 2019 (do 15:30) – liczby osób, która weźmie udział w ww.  Koncercie.

Koncert jest okazją do refleksji nad wielkością daru życia oraz odpowiedzialnością za wychowywanie młodego pokolenia w szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Budzenie odpowiedzialności i zachęta do ochrony życia ludzkiego, zwłaszcza tego poczętego, a jeszcze nienarodzonego, przyczynia się do odbudowy tak potrzebnego Polakom poczucia wartości życia osobistego i społecznego oraz poszanowania rodzicielstwa – ojcostwa i macierzyństwa.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 798 472 255; 791 823 338

Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch