28 kwietnia 2022

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2022

Zespół WaszaEdukacja.pl informuje, że 27.04.2022 opublikowany został OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2022 przygotowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. W tym roku ranking został podzielony na dwie części. Pierwszą z nich jest ogólnopolski ranking liceów i techników, który uwzględnia zarówno szkoły publiczne jak i niepubliczne. Pozwoliło to nam na przygotowanie zestawiania, w którym wzięło udział 1812 liceów oraz 1520 techników. Natomiast druga część rankingu, to kolejna edycja zestawienia dla osiemnastu miast wojewódzkich w naszym kraju.

Tworząc ranking liceów oraz techników, wzięliśmy pod uwagę wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Dodatkowym kryterium, które nas wyróżnia, były wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). W technikach, dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z egzaminów zawodowych. Dzięki różnorodności kryteriów, które zostały uwzględnione podczas tworzenia rankingu szkół ponadpodstawowych, można łatwo sprawdzić, które placówki dobrze przygotują Was do dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej.

Rankingi znajdują się na stronach WWW:

Metodologia rankingu: https://waszaedukacja.pl/artykuly/metodologia-rankingu-szkol-ponadpodstawowych-waszaedukacja-pl-2022

Jakub Handke
Zespół WaszaEdukacja.pl

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter