11 września 2023

Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej

Informacja od organizatora: 


Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie organizuje “Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej”, który odbędzie się w dniach 4-5 października 2023 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo —Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. To bezprecedensowe wydarzenie, adresowane do osób w wieku od 6 do 106 lat.

Zależy nam na udziale w nim jak największej liczby dzieci i młodzieży, a także wychowawców i edukatorów. Kongres jest tak zaplanowany, aby każda grupa mogła znaleźć dla siebie interesujące elementy historii, pamięci i nowoczesności, które torują drogę dalszej nauce i poszerzaniu wiedzy przez pokolenia Polaków.

Informuję, że od 4 września działa strona internetowa. Na Kongres należy się zarejestrować, mogą to zrobić nauczyciele, opiekunowie grup (rejestrują siebie oraz całą grupę) oraz osoby indywidualne. Wszystkie informacje znajdują się na stronie: kongrespamiecinarodowej.pl

W trakcie Podkarpackiego Kongresu Pamięci Narodowej grupy zorganizowane będą mogły brać udział w specjalnie przygotowanych zajęciach dla dzieci i młodzieży:

  • Teatrzyk „Miś Wojtek – dzieci w wieku 6-9 lat
  • Drużyna „Inki” – dzieci powyżej 13 lat
  • Strefa Nowych Technologii – dzieci powyżej 13 lat
  • Warsztaty muzyczne dla dzieci ze Szkół Podstawowych – dzieci z klas 1-3 oraz 4-8
  • Strefa Archiwum 1PN
  • Koncert “… w drodze”

Osobą wyznaczoną ze strony Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie do kontaktu w sprawie planowanego przedsięwzięcia jest naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie dr Marcin Bukała: marcinbukala@ipn.gov.pl 17 86 060 53

Oficjalna strona Kongresu – kongrespamiecinarodowej.pl

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter