16 października 2020

Powszechny Spis Rolny – materiały edukacyjne

Wraz z rokiem szkolnym – 1 września 2020 roku – rozpoczął się Powszechny Spis Rolny (PSR), który potrwa jeszcze do 30 listopada 2020 roku. Na ten czas pracownicy statystyki publicznej zaplanowali szereg działań promocyjnych, które są stopniowo realizowane. Jednym z takich działań jest promocja PSR wśród nauczycieli oraz uczniów.

Na stronie www.spisrolny.gov.pl w zakładce „Materiały edukacyjne” znajdują się kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące Spisu Rolnego oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci. Ponadto zespół GUS z myślą o nauczycielach przygotował zestaw scenariuszy, oraz materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VI, VII-VIII. W materiałach znajdują się karty pracy, krzyżówki, quiz, film edukacyjny, prezentacje multimedialne i wiele innych ciekawych informacji. Scenariusze, jak i materiały, mogą zostać wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.

Udział w spisach powszechnych jest niezwykle ważny, a budowanie świadomego społeczeństwa informacyjnego jest naszym wspólnym celem. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o materiałach edukacyjnych szkołom i nauczycielom oraz wsparcie działań edukacyjnych związanych ze spisami realizowanych zarówno przez Główny Urząd Statystyczny, jak i przez Urzędy Statystyczne.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter