4 kwietnia 2024

Program Akcelerator stypendia w wysokości 9000 zł.

Informujemy, że wystartował nabór do trzeciej edycji Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars. Na zgłoszenia kandydatek i kandydatów czekamy do 30 kwietnia.

W tej edycji Program Akcelerator to stypendium w wysokości 9 000 złotych oraz rozbudowane wsparcie rozwojowe i edukacyjne dla uczennic i uczniów techników i szkół branżowych. Laureatki i laureaci stypendium, oprócz wsparcia finansowego, rozwiną i wzmocnią kompetencje przyszłości, biorąc udział w szkoleniach, kursach językowych i zjazdach. Będą również objęci opieką mentorów z Grupy Inter Cars i pojadą na letni obóz edukacyjny w czasie wakacji 2025. 

KTO MOŻE SIĘ ZGŁASZAĆ?   

  • O udział w Programie Akcelerator mogą ubiegać się ambitni i utalentowani uczniowie, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami oraz realizują pasje i zainteresowania związane z naukami technicznymi i inżynieryjnymi, w tym mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką, logistyką, informatyką i innymi dziedzinami związanymi z mobilnością, motoryzacją lub logistyką oraz planują dalszą edukację w tych kierunkach.
  • Kandydatki i kandydaci powinni angażować się w działania na rzecz środowiska, społeczności szkolnej lub lokalnej, mieć doświadczenie w wolontariacie lub działalności charytatywnej.
  • Do Programu mogą zgłaszać się uczennice i uczniowie techników i szkół branżowych, którzy w momencie składania wniosku uczęszczają do klas 2, 3 lub 4. 

HARMONOGRAM 

  • 1-30 kwietnia rejestracja wniosków na  https://fundacja.intercars.eu/akcelerator-rejestracja/
  • Do 20 maja Fundacja poinformuje wnioskodawców o wynikach I etapu naboru,
  • Do 31 maja zaproszeni do II etapu kandydaci przygotują krótki film oraz esej z prezentacją swoich osiągnięć,
  • 12 lipca Fundacja ogłosi nazwiska tegorocznych stypendystek i stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie po rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www Programu Akcelerator, na której oprócz formularza zgłoszeniowego znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu stypendialnego, w tym regulamin i lista wymaganych dokumentów.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter