15 czerwca 2022

Projekt edukacyjny pt. Junior-Edu-Żywienie (JEŻ)

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Jako koordynator części podkarpackiej, z ramienia Uniwersytetu Rzeszowskiego, gorąco Państwa zachęcam do udziału w bezpłatnym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. Junior-Edu-Żywienie (JEŻ), obejmującym klasy 1-6 szkół podstawowych (dokładniejsza informacja w załącznikach).

Jest to projekt finansowany z Ministerstwa Edukacji i Nauki, koordynowany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Projekt będzie obejmował cykl szkoleń nauczycieli (2-4 z każdej szkoły), w zakresie zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży oraz kształtowanie prawidłowego stylu życia, tak aby nauczyciele mieli narzędzia (w postaci wiedzy i materiałów) do edukacji swoich uczniów. Projekt nie jest więc skierowany bezpośrednio do uczniów, gdyż wówczas byłaby to akcja jednorazowa, a tak wyedukowani nauczyciele będą mogli edukować co roku nowe roczniki uczniów.

Z pewnością uda się Państwu zachęcić do realizacji szkoleń kilku nauczycieli ze swojej szkoły – np. nauczycieli biologii, przyrody, wychowania fizycznego oraz nauczania początkowego (w przypadku klas 1-3), zwłaszcza że szkolenie odbędzie się w formie online.

Aby wziąć udział w akcji należy zarejestrować szkołę, klikając w podany w załączniku link. Rekrutacja trwa do końca czerwca 2022 roku, zaś kursy rozpoczynają się dopiero w następnym roku szkolnym.

Gorąco liczę na owocną współpracę.

Dr inż. Katarzyna Rolf
Instytut Technologii Żywności i Żywienia
Uniwersytet Rzeszowski

Załączniki

List do dyrekcji
Data: 2022-06-15, rozmiar: 715 KB
Informacje o projekcie
Data: 2022-06-15, rozmiar: 279 KB
Informacje dodatkowe
Data: 2022-06-15, rozmiar: 50 KB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter