1 grudnia 2022

Projekt edukacyjny, zawody – Learn&Fly – 4 edycja

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu “Dolina Lotnicza” już od 10 lat prowadzi działalność popularnonaukową i organizuje różnego rodzaju projekty, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystkie organizowane przez nas projekty są BEZPŁATNE, dzięki czemu potrzebne są tylko chęci uczestników. Tak jest i tym razem.

Startujemy z 4 edycją zawodów Learn&Fly, które są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i polegają na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed Jury i podejścia do konkurencji na najdłuższy lot. Zwycięzcy wygrywają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a pula wszystkich nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Najlepsze w tych zawodach jest to, że nawet uczniowie, którzy nie mają nic wspólnego z lotnictwem czy modelarstwem mogą wziąć udział i osiągnąć dobry wynik, ponieważ w ramach trwania projektu wysyłamy im specjalnie przygotowane materiały wyjaśniające co jest potrzebne do tego, aby samolot zbudować i aby miał możliwość wzięcia udziału w zawodach. Następnie to już tylko ich kreatywność i chęci powodują, że samoloty wzbijają się w powietrze. 

Całość projektu potrwa do czerwca 2023 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie. Partnerami Głównymi zawodów są Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Kalisz oraz Pratt&Whitney Rzeszów.

Rekrutacja rozpocznie się już 30 listopada 2022 roku o godzinie 12.00 za pomocą formularza rejestracyjnego, który zostanie umieszczony na stronie internetowej projektu: https://dolinawiedzy.pl/learnfly Decyduje kolejność zgłoszeń.

Film z podsumowania 3 edycji Learn&Fly: https://youtu.be/IqdTZDw0TDM
Link do wydarzenia na Facebook’u: https://fb.me/e/2C2afNTD2

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter