28 kwietnia 2023

Rekrutacja do pilotażu projektu VPC

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół
ponadpodstawowych w woj. podkarpackim

Trwa rekrutacja do pilotażu projektu VPC którego celem jest zrównanie dostępu do i oraz komputerów w chmurze o dużej mocy, obliczeniowej dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w całym kraju.

Program ma na celu zaznajomienie uczestników z narzędziami uznawanymi za standard rynkowy w dziedzinach takich jak modelowanie i analiza matematyczna, inżynieria, architektura, cyfrowe multimedia oraz grafika komputerowa. Efektem będzie uzyskanie przez nauczycieli kompetencji pozwalających na urozmaicenie prowadzonych lekcji oraz zachęcenie uczniów do wyboru ścisłych i technicznych kierunków studiów.

W ramach programu VPC uczniowie będą mieli dostęp do sprzętu i oprogramowania w chmurze. W tej fazie pilotażu będzie to dostęp do następujących programów w wersjach edukacyjnych: Matlab, AutoCAD i AutoCAD LT, Inventor Professional, Civil 30, Maya, Revit, 3ds Max, Mudbox, Blender, Motion Builder. Dostęp będzie przyznany zainteresowanym do końca roku szkolnego.

Jeżeli Państwa szkoła zainteresowana jest udziałem w projekcie prosimy o wysłanie zgłoszenia do Pani Izabeli Śląskiej do dnia 4 maja 2023r. (czwartek) do godz. 9:00.

Zgłoszenie prosimy wysłać na adres poczty elektronicznej islaska@ko.rzeszow.pl

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter