1 września 2022

TVP Nauka – informacje

Szanowni Państwo

Jest mi niezwykle miło poinformować,  że 3 października 2022 r. rozpocznie nadawanie nowa antena Telewizji Polskiej — TVP Nauka.  Będzie prezentować treści oparte na faktach i dowodach naukowych realizując misję mediów publicznych. Nasi widzowie będą mogli uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, poznawać dorobek polskich i światowych naukowców w naukach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekologii, medycynie, naukach o ziemi i naukach społecznych.

Na antenie toczyć się będą debaty naukowe. Filmy dokumentalne i programy popularyzujące wiedzę przybliżą piękno i zagadki otaczającego nas świata. Dokumentowanie i prezentowanie w atrakcyjny sposób unikalnej polskiej przyrody to jeden z naszych głównych celów. Na antenie będzie można zobaczyć ambitne kino s-f oraz filmy biograficzne ludzi świata nauki.

W pasmie „Nauka i sztuka” przedstawimy artystów, którzy w swojej twórczości inspirują się badaniami naukowymi. Będzie też emocjonujący teleturniej naukowy. Żywię nadzieję iż TVP Nauka będzie źródłem wiedzy komplementarnym z programem nauczania w szkołach średnich.

Dlatego zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o Powstaniu TVP Nauka wśród nauczycieli i uczniów. Chcielibyśmy także zaprosić nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów do udziału w teleturnieju Giganci Nauki. To program oparty na oryginalnym formacie TVP, dedykowany wiedzy naukowej, który stanowi połączenie emocji i zabawy z edukacją oraz misją popularyzacji nauki.

Informacje dotyczące castingów do programu znajdują się na naszej stronie internetowej www.nauka.tvp.pl, na której znajdują się także ważne ciekawe i aktualne informacje dotyczące świata nauki. Zapraszam Państwa serdecznie do współpracy i mam nadzieję ze będzie ona owocna.

Telewizja Polska TVP Nauka
Dyrektor
Robert Szaj

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter