8 listopada 2023

V edycja “Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”

Przedszkole Publiczne Nr 34 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Organizuje w ramach tego dnia V edycję „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane.

Poprzednie edycje pokazały wielką solidarność najmłodszych z Podkarpacia. W IV edycji wzięło udział 108 placówek z województwa, co przekłada się na ponad 11 tysięcy manifestujących swoje prawa przedszkolaków. Dzieci wraz z opiekunami maszerowały w okolicach swoich placówek z transparentami, niebieskimi balonikami, wstążeczkami. Przez cały dzień odbywały się zajęcia, rozmowy, prezentacje dotyczące praw dziecka.                                                                     

Również w tym roku do włączenia się w „Podkarpacki Niebieski Marsz” zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne, szkolno-przedszkolne, oddziały przedszkolne z Podkarpacia. Placówki są proszone o zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka, dekoracji okolicznościowych oraz marszu w otoczeniu swojej placówki.

Wszelkie informacje podane są na stronie Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie, pod adresem http://pp34.rzeszow.pl/

Patronat Honorowy Podkarpackiego Kuratora Oświaty – wydarzenia “Podkarpacki Niebieski Marsz”, mającego miejsce w podkarpackich placówkach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Data: 20 listopada 2023 r., godzina 10.00

Organizator:
Przedszkole Publiczne Nr 34 w Rzeszowie,
Al. T. Rejtana 30, 35-310 Rzeszów,                
tel. (17) 748 34 00, 
e-mail: niebieski.marsz@gmail.com

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter