26 kwietnia 2021

Wirtualny spacer po budynku Ministerstwa Finansów

Szanowni Państwo,

z myślą o wszystkich osobach, które interesują się historią i architekturą przygotowaliśmy wirtualny spacer po budynku Ministerstwa Finansów. Wnętrza budynku nie są znane szerokiemu gronu, bo nie jest on na co dzień dostępny dla zwiedzających. Gmach Ministerstwa Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 został wpisany do rejestru zabytków w 2012 r. Ten okazały budynek kryje śmiałe połączenia stylów. Odzwierciedla zarówno odwagę architektów, jak i czasy, w których powstawał. Łączy to, co w latach 50. mogło wydawać się niemożliwe do pogodzenia: okazałość, rozmach, funkcjonalność i piękno w jednym.

Budynek MF pełni kilka funkcji. Jest miejscem pracy dla 2411 osób, urzędem, ale i unikalnym zabytkiem na mapie Warszawy.

Wirtualny spacer może być pomocnym narzędziem dla nauczycieli lekcji, na których omawiane są style architektoniczne (np. historii, języka polskiego, plastyki czy historii sztuki). Będzie z pewnością również ciekawym urozmaiceniem zajęć, na których omawiane są zagadnienia finansowe (np. wiedza o społeczeństwie czy podstawy przedsiębiorczości).

Przewidywany czas spaceru to ok. 30 minut. Ikonka „I” podpowiada najważniejsze informacje o pomieszczeniu, w którym znajduje się zwiedzający. Głos lektora pomaga w zwiedzaniu.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o wirtualnym spacerze po budynku Ministerstwa Finansów do podległych Państwu szkół.

W załączeniu znajdą Państwo gotowego e-maila, którego mogą Państwo przesłać do szkół. Załączam również grafikę z aktywnym linkiem.

Serdecznie zapraszamy w wirtualną podróż po niezwykłym gmachu Ministerstwa Finansów w Warszawie (link).

Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Ewa Świąder
główny specjalista
Zespół edukacji finansowej
Ministerstwa Finansów

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter