18 maja 2023

Zajęcia w ramach programu RoboLab dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób w zwiększeniu kompetencji STEM i kluczowych umiejętności miękkich.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza jest organizatorem projektu RoboLAB, który w swoich założeniach ma wspieranie młodych osób z zakresu kompetencji przyszłości (robotyki, automatyki, programowania i mechatroniki itd…) ale i kluczowych kompetencji miękkich.

W związku z tym Fundacja zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, spotkaniach z ekspertami i szkoleniach stawiających na rozwój w/w kompetencji, które w następstwie mogą prowadzić do wzięcia udziału w organizowanych przez Fundację zawodach robotycznych XChallenge.

Zapisy grupowe na autorskie zajęcia – Kreatywne Warsztaty, RoboWarsztat,  RoboExpert i RoboStudio prowadzone są online poprzez https://robolab.edu.pl/zajecia/kalendarz. Zajęcia odbywają są w specjalnie przeznaczonej do tego przestrzeni warsztatowej  oraz sali STEM w siedzibie Fundacji – ul. Akademicka 8 w Rzeszowie.

Uczniowie, którzy będą szkolić się na zajęciach w RoboLAB, będą mieć możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy na międzynarodowych zawodach robotów XChallenge. Uczestnictwo w zawodach to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, a także szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych (pula nagród to ponad 20 000 zł), dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe czy możliwość udziału w płatnych, dedykowanych stażach. Nagrody otrzymują również opiekunowie zwycięskich drużyn.

Wszelkie pytania można kierować na maila info@robolab.edu.pl lub pod numerem tel. 17 865-30-04

Link pokazujący działalność RoboLAB:  https://robolab.edu.pl/aktualnosci/

Szczegóły i opisy zajęć dostępne na stronie:  https://robolab.edu.pl/zajecia/

Więcej informacji także na FB RoboLAB: https://www.facebook.com/RoboLAB.Polska i na FB Dolina Wiedzy: https://www.facebook.com/DolinaWiedzy/

Partnerem głównym projektu RoboLAB jest Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, natomiast partnerem strategicznym firma Pratt & Witney Rzeszów.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter