8 sierpnia 2019

Zaproszenie do udziału w akcji pn. „Przerwany marsz…”

Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek 
w województwie podkarpackim

Nawiązując do pisma WIJ.5534.10.2019 z dnia 5 czerwca 2019 r. za organizatorami projektu – Stowarzyszeniem Dumni z Polski, zachęcamy do zgłaszania się do akcji. Każdy podmiot – szkoła, placówka oraz instytucja, który pragnie uczcić pamięć Polskich Dzieci Wojny może zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia na dedykowanej stronie: www.przerwanymarsz.pl oraz dokonać swojej rejestracji poprzez prosty formularz elektroniczny zamieszczony na niej.

Jednym z elementów akcji jest dzielenie się przebiegiem i efektami zorganizowanych działań. Na własnych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych należy publikować zdjęcia ze szkolnych klas z udziałem Seniorów (z hasztagiem #PrzerwanyMarsz), które będą stanowiły swego rodzaju niezapomniany znak czasu.

Zatem 2 września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej młode pokolenie Polaków razem z osobami urodzonymi do 8 maja 1945 r., wspólnie przybędzie na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Przerwany marsz jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

wz. Podkarpackiego Kuratora Oświaty

           Stanisław Fundakowski
             Wicekurator Oświaty