6 czerwca 2023

E – materiały do kształcenia zawodowego na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż Ośrodek Rozwoju Edukacji rozpoczął publikowanie e materiałów do kształcenia zawodowego  na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (https://zpe.gov.pl/). W zakładce “Kształcenie zawodowe” można już znaleźć pierwsze interaktywne i zgodne z aktualną podstawą programową e-materiały opracowane dla wybranych kwalifikacji i zawodów kształcenia zawodowego. Uprzejmie prosimy Państwa o przekazanie tej informacji szkołom, które prowadzą kształcenie zawodowe na terenie Państwa województwa. 

Jednym ze sposobów zapewniania wysokiej jakości edukacji jest wykorzystywanie możliwości, jakie dają – w dobie społeczeństwa informacyjnego – technologie informacyjno-komunikacyjne. Są one niezbędne w życiu codziennym i na rynku pracy, co stawia przed szkołami konieczność wprowadzania zmian w zakresie pracy z uczniami.

Odpowiedzią na tę potrzebę jest planowanych 800 e-materiałów do kształcenia zawodowego, opracowywanych w ramach projektu ORE “Tworzenie e-zasobów do kształcenia zawodowego”, które sukcesywnie będą udostępniane na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE). Projekt ORE jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dołączamy instrukcję korzystania z ZPE w obszarze kształcenia zawodowego oraz zasobów przydatnych w pracy nauczyciela.
 
Zespół Projektu Tworzenie e-zasobów do kształcenia zawodowego
 
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Aleje Ujazdowskie 28
00-478 Warszawa
tel.  22 345 37 96

Załączniki

Instrukcja korzystania z e-materiałów
Data: 2023-06-06, rozmiar: 3 MB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter