26 stycznia 2022

Konferencja: “Rodzina w centrum uwagi (cz. IV). Siła usieciowionych więzi”

Szanowni Państwo

Zachowując ciągłość inicjatyw podejmowanych na rzecz Rodziny, wychowania, kształtowania społecznych postaw wśród dzieci i młodzieży, zapraszamy Państwa na kolejną konferencję naukowo-wychowawczą pt. Rodzina w centrum uwagi (cz. IV). Siła usieciowionych więzi. Inicjatywa odbędzie się w formule online, dnia 11.02.2022 roku.

Rzeczywistość w której wychowujemy i edukujemy nasze dzieci, jest silnie zmediatyzowana, jest usieciowiona. Młode pokolenie dorasta dziś nocą, surfując na łączach iPada, iPhone, notebooka… Nasze dzieci, to generacja iGen – generacja sieci, która stale ewoluuje. iGen zmienia się, wzbudza nasze obawy, niepokoi swoją nieprzewidywalnością. Pytamy więc: Jaka forma kontaktu z naszymi dziećmi jest dziś właściwa? Dlaczego musimy zawalczyć o praktyczny dialog, poprzez który słyszymy, nasłuchujemy i jesteśmy słuchani? Dobro naszych Rodzin wymaga od nas czujnej troski. Dlatego, jako rodzice, nauczyciele i opiekunowie naszych dzieci wspierajmy się, pomagajmy sobie! Konferencja i tym razem „wychodzi naprzeciw” naszym pedagogicznym dylematom…

Adresatami konferencji są rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania, rodziny i szkoły. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

Tradycyjnie, serdecznie zapraszają Organizatorzy

Załączniki

konferencja_wychowanie_2022
Data: 2022-01-26, rozmiar: 905 KB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter