31 maja 2023

Konferencja “Rodzina w centrum uwagi – cz. VIII – Pedagogia serca i więzi, które chronią”

Informacja od organizatora:


Szanowni Państwo,

Zachowując ciągłość inicjatyw podejmowanych na rzecz Rodziny, wychowania, kształtowania społecznych postaw wśród dzieci i młodzieży, zapraszamy Państwa na kolejną konferencję naukowo-wychowawczą pt. Rodzina w centrum uwagi – cz. VIII – Pedagogia serca i więzi, które chronią. Miejscem spotkania będzie Sala Kolumnowa im. Ojców Niepodległości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie (16.06.2023, godzina 9.30).

Część merytoryczna zogniskowana jest na szerokiej problematyce wychowawczej: emocjonalnej niedostępności, która niszczy; traumie relacyjnej, krzywdzie i upokorzeniu; ale także na wychowawczej obecności, która chroni dziecko. Wśród tematów, chcemy z wielką delikatnością i szacunkiem odnieść się do godności Dziecka i zwrócić uwagę na zachowania samobójcze wśród tej grupy Osób. Wszyscy, jako rodzice, pedagodzy i wychowawcy, zdajemy sobie sprawę, że problematyka spotkania jest ważna i trudna, jednakże aktualna i potrzebna. Jesteśmy też przekonani, że wszyscy powinniśmy tworzyć uważny krąg troski wokół każdego Młodego człowieka, aby afirmacja życia zapewniała Mu integralny rozwój we wszystkich wymiarach człowieczeństwa. Dobro Dziecka jest dobrem naszych Rodzin, dlatego warto je pomnażać i o nie dbać.

Adresatami konferencji są rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz dzieci i młodzieży, wychowania i promocji dobrych praktyk. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

Zapraszają Organizatorzy

Załączniki

Program konferencji *.pdf
Data: 2023-05-31, rozmiar: 889 KB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter