28 lutego 2023

Kursy, które pomogą nauczycielom w trudnych sytuacjach w klasie

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na bezpłatne kursy dla nauczycielek i nauczycieli. Zdobędziesz w nich inspiracje do radzenia sobie ze stresem i konfliktem oraz poznasz osoby, które mają wyzwania podobne do Twoich. Otrzymasz także wsparcie w pracy z uczniami z Ukrainy.

Udział w obu kursach jest bezpłatny. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat, który będzie potwierdzał podjęte działania oraz zdobyte umiejętności.

 

„Pracuję w szkole w czasach migracji”

W kursie uczestnicy dowiadują się m.in., jak pracować z konfliktami i emocjami (uczniów, rodziców) oraz ocenianiem w klasie różnorodnej kulturowo. Gdy dołączysz do kursu, poznasz metody i narzędzia, które wykorzystasz jako bazę do swojej pracy z uczniami polskimi i migranckimi. Będziesz mieć także dostęp do niezbędnej podstawy teoretycznej.

Poznasz mentorów, ekspertów, nauczycieli, dyrektorów, asystentów międzykulturowych, w gronie których dzielimy się problemami, wyzwaniami i rozwiązaniami. Spotkasz się z nimi stacjonarnie lub online.

Link do rejestracji: https://ubld.cc/dtpl3

 

„Klub Dobrej Rozmowy”

Kurs pomaga przygotować młodzież do dojrzalszej dyskusji na tematy takie jak migracje ludności czy własna tożsamość. Rozwija także umiejętności społeczne młodych ludzi.

Pod Twoją opieką założą oni w szkole „Klub Dobrej Rozmowy”. Będą w nim pracować na rzecz lepszego zrozumienia wielokulturowości oraz zagadnień związanych z migracją i uchodźstwem. Nauczą się także współdziałania podczas realizacji wspólnego celu w grupie rówieśniczej złożonej z osób z doświadczeniem migracji oraz osób polskiego pochodzenia.

Praca w programie odbywa się online. W działaniach wesprą Cię doświadczeni mentorzy i mentorki. Będziesz mógł także wziąć udział w wydarzeniach dodatkowych:
– warsztatach i webinariach online o tematyce globalnej i migracyjnej,
– spotkaniach z gośćmi z doświadczeniem migracji, którzy mogą przybliżyć swoją historię i odpowiedzieć na wiele pytań.

Link do rejestracji: https://ubld.cc/hsopo

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter