26 października 2023

Program szkoleniowy Diagnoza e-uzależnień w szkole (DES)

Zapraszamy kadrę pedagogiczną szkół publicznych do udziału w bezpłatnym programie szkoleniowym pod nazwą Diagnoza e-uzależnień w szkole (DES). Program będzie prowadzony zdalnie (on-line) przez Fundację Praesterno na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Program DES opiera się na najnowszej wiedzy z zakresu problematyki uzależnień behawioralnych, wiedzy na temat czynników chroniących i czynników ryzyka w uzależnieniach behawioralnych (ze szczególnym uwzględnieniem e-uzależnień), przedstawia wiodące strategie profilaktyczne wykorzystywane do zapobiegania tym uzależnieniom, poszerza umiejętności wykorzystywania dialogu motywującego w diagnostyce i profilaktyce uzależnień behawioralnych.

Szkolenie obejmuje 23 godziny zajęć warsztatowych. W jego skład wchodzą cztery czterogodzinne sesje i końcowa sesja pięciogodzinna. Dodatkowym elementem jest dwugodzinny blok wykładowy udostępniony w formie nagrania wideo umieszczonego w Internecie. Pierwsza sesja szkoleniowa planowana jest na 20 listopada br.

Szczegółowy opis programu, harmonogram oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie www.praesterno.pl/des.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter