16 kwietnia 2024

Spotkanie dotyczące edukacji filmowej dla podkarpackich nauczycieli

Podkarpacka Komisja Filmowa działająca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pracujących na terenie województwa podkarpackiego, do udziału w spotkaniu dotyczącym edukacji filmowej, które odbędzie się w dniu 24 kwietnia o godz. 10.30 na platformie Teams.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 23 kwietnia na adres m.kraus@podkarpackiefilm.pl

W trakcie spotkania zostaną przedstawione założenia dotyczące edukacji filmowej oraz bezpłatne narzędzia edukacyjne do wykorzystania w szkole i poza nią.
Program spotkania:

  1. Czym jest edukacja filmowa i jak ją prowadzić w szkole?
    Omówienie korzyści wynikających z wykorzystania twórczości filmowej w edukacji, przedstawienie metod pracy i źródeł pozyskiwania materiałów filmowych.
  2. Platforma Laboratorium Filmowe VOD jako wartościowe bezpłatne narzędzie do pracy w szkole.
    Przedstawienie platformy i jej filmowych zasobów oraz materiałów dydaktycznych z przykładami ich wykorzystania podczas lekcji.
  3. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB jako dedykowana przestrzeń spotkań z filmem i twórcami.
    Przedstawienie założeń i programu festiwalu, którego 9. edycja odbędzie się na Podkarpaciu w dniach 9-16 czerwca br. Omówienie roli festiwali filmowych w rozwoju kompetencji kulturowych młodego widza.

Spotkanie potrwa ok. 45 min.

Prowadzący:
Marta Kraus – kierownik Podkarpackiej Komisji Filmowej. Odpowiedzialna za koprodukcję nagradzanych w Polsce i na świecie filmów, m.in. „Zimnej wojny” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Bożego Ciała” w reż. Jana Komasy czy „IO” w reż. Jerzego Skolimowskiego. Inicjatorka powstania Podkarpackiego Szlaku Filmowego. Od 2015 roku dyrektorka Festiwalu KINOLUB. Realizatorka programów edukacji filmowej młodego widza. Jurorka międzynarodowych festiwali dedykowanych kinu młodego widza (m.in. Szwecja, Indie, Czechy, Grecja, Finlandia, Niemcy).

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter