19 października 2022

Warsztaty sensoryczne, wykłady dla nauczycieli

Informacja z WOMAI – Centrum Nauki i Zmysłów

WOMAI to wyjątkowe Centrum Nauki i Zmysłów, w którym staramy się przedstawiać dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności. Znajdujemy się w samym centrum Krakowa i jesteśmy jedynym takim miejscem w południowej Polsce.

Nazwa powstała jako skrót od angielskiego sformułowania World of my all inspirations, czyli świat moich wszystkich inspiracji. Właśnie to przyświecało twórcom naszego Centrum: inspirowanie ludzi do odkrywania niesamowitych zjawisk, edukowanie oraz uświadamianie, jak ważna jest akceptacja różnorodności.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-4 przygotowaliśmy propozycję wyjątkowych warsztatów sensorycznych “Zobacz dotykiem”, podczas których poruszamy temat funkcjonowania osób niewidomych. Jak wyglądają warsztaty?

Z kolei dla starszych dzieci oraz uczniów szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy około godzinne zwiedzanie wystawy “W stronę ciemności” połączone ze spotkaniem edukacyjnym z jednym z naszych przewodników. Podczas tego doświadczenia młodzi ludzie będą mogli zmierzyć się z sytuacjami z życia codziennego bez użycia wzroku, wykorzystując pozostałe zmysły.

Informacje na stronie WWW – https://womai.pl/centrum-nauki-i-zmyslow/oferta-dla-szkol/

Telefon: +48 123 132 359
Mail: womai.krakow@gmail.com
Adres: ul. Pawia 34, Kraków 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter