5 lutego 2021

Webinarium:  Jak korzystać z platformy hi-storylessons.eu?

Webinarium dla nauczycieli historii, WOS, języka polskiego i przedmiotów artystycznych

11 lutego 2021, godz. 16.00, online

Jak twórczo uczyć historii w czasie pandemii? Europejska Sieć Pamięć i Solidarność organizuje bezpłatne webinarium dla nauczycieli i edukatorów poświęcone platformie hi-storylessons.eu, skierowane do nauczycieli historii, WOS i innych przedmiotów humanistycznych ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Webinarium odbędzie się 11 lutego 2021 (czwartek) o godz. 16.00 w formule online.

Pandemia wirusa COVID-19 pokazała, że zdalna edukacja to wciąż wyzwanie dla uczniów i nauczycieli nie tylko pod względem technologii czy organizacji, ale także jakości kształcenia, zaangażowania po stronie uczniów i satysfakcji pedagogicznej nauczycieli. Podczas webinarium porozmawiamy o nauczaniu historii w dobie edukacji zdalnej, przyjrzymy się bliżej www.hi-storylessons.eu, wielojęzycznej platformie i sposobom twórczego wykorzystania jej darmowych zasobów w edukacji online.

Program webinarium (60 min):

  • Hi-story lessons i idea projektu
  • Jak uzyskać dostęp do naszych bezpłatnych narzędzi edukacyjnych online?
  • Jak korzystać z naszych materiałów w klasie?
  • Sesja pytań i odpowiedzi.

11 lutego 2021 r. (czwartek), godz. 16:00.

Rejestracja na platformie ZOOM: http://bit.ly/hi-storylessons_webinarium

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

 

Edukatorzy:

Maria Naimska – absolwentka studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Studiów Śródziemnomorskich (UW). Specjalizuje się w zarządzaniu projektami z zakresu kultury i historii. Jej zainteresowania skupiają się na nowoczesnych metodach nauczania oraz innowacyjnych narzędziach z zakresu edukacji historyczej. Koordynuje projekt „Hi-story lessons. Teaching & learning about 20th-century European history”. Pracuje w Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność od 7 lat. 

Beata Tomczyk – ukończyła kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW, studiowała również na Uniwersytecie Eberharda Karola w Tybindze. W latach 2017–2018 odbyła wolontariat w Ewangelickim Kościele Pojednania na terenie Miejsca Pamięci KL Dachau. W Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność pracuje od listopada 2020.

 

Hi-story lessons. Teaching & learning about 20th-century European history to wielojęzyczny internetowy projekt edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Platforma jest dostosowana do programu nauczania i odpowiada na potrzeby uczniów w wieku 13–18 lat. Zgromadzone na portalu treści mogą być szeroko wykorzystywane do pracy w klasie, ale także w ramach edukacji nieformalnej.

Serwis zawiera wiele narzędzi edukacyjnych pomocnych w przekazywaniu wiedzy o historii i kulturze Europy XX wieku. Obejmuje takie materiały, jak: infografiki, animacje, scenariusze lekcji, a także przejrzyste opracowania zagadnień „w pigułce”. Materiały poświęcone są kluczowym wydarzeniom w historii Europy XX wieku ukazanym w szerokim kontekście zachodzących w tym czasie przemian społeczno-ekonomicznych i kulturalnych. 

Zachęcamy do odwiedzin na platformie: www.hi-storylessons.eu

Animacje dostępne są także na kanale ESPS w YouTube: http://bit.ly/hi-storylessons_YouTube

____________________

Kontakt:

Agnieszka Topolska
agnieszka.topolska@enrs.eu

tel. +48 500 395 489

 

Maciej Kidawa
maciej.kidawa@enrs.eu

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter