Termin: 15 listopada 2022, 17:00-18:15
Platforma Zoom
Dla kogo: Dla nauczycieli i nauczycielek klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych, szczególnie nauczycieli historii, WOS, HiT, wychowawców klas.
Podczas webinarium uczestnicy poznają darmowe zasoby edukacyjne dostępne na platformie „Hi-story Lessons”, w tym infografiki, scenariusze lekcji i animacje.
Łukasz Migniewicz przedstawi bibliotekę materiałów edukacyjnych na temat dezinformacji i konfliktów pamięci. Z perspektywy aktywnego nauczyciela, opowie o dobrych praktykach, dzieląc się swoim doświadczeniem i rozwiązaniami, które sprawdzają się w jego pracy. W trakcie webinarium odpowiemy na poniższe pytania:
- Jakie zagrożenia niesie ze sobą DeepFake lub fake news?
- Jak powstają i w jaki sposób rozprzestrzeniają się wśród użytkowników Internetu?
- Czy wykrycie ukrytej manipulacji jest proste?
- Jak wykorzystać tę wiedzę, aby uzyskiwać wiarygodne informacje, w tym na temat wojny w Ukrainie?
Łukasz Migniewicz to historyk, edukator i coach, przewodnik miejski, numizmatyk. Jest autorem ponad setki artykułów i kilku publikacji zwartych; autor słuchowisk historycznych i współtwórca filmów edukacyjnych poświęconych problematyce totalitaryzmów, propagandy i manipulacji w XX w. Twórca autorskich spacerów historycznych po zapomnianych (i często pomijanych) osiedlach Wrocławia, w tym cyklu szkolnego i kryminalnego.
Aby wziąć udział w webinarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 13 listopada 2022 r.: https://forms.office.com/r/tZFHw8zAfz
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.
O Hi-story Lessons
“Hi-story Lessons” to międzynarodowa platforma edukacyjna, która ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu angażujących zajęć na temat historii XX wieku.
Webinarium poprowadzi Urszula Bijoś, koordynatorka projektu Hi-story Lessons. Lekcje historii europejskiej XX wieku. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra historii. Edukatorka, autorka materiałów edukacyjnych, wieloletnia pracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej. Historyczka specjalizująca się w edukacji i popularyzacji nauki; jest współautorką przewodników z cyklu „Miasta pamięci”.
Kontakt: urszula.bijos@enrs.eu +48 452 576 956
Informacja od organizatorów