3 listopada 2022

Webinarium “Jak rozpoznać historyczny fake news? Materiały edukacyjne dla nauczyciela historii”

Termin: 15 listopada 2022, 17:00-18:15
Platforma Zoom

Dla kogo: Dla nauczycieli i nauczycielek klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych, szczególnie nauczycieli historii, WOS, HiT, wychowawców klas.   

Podczas webinarium uczestnicy poznają darmowe zasoby edukacyjne dostępne na platformie „Hi-story Lessons”, w tym infografiki, scenariusze lekcji i animacje.

Łukasz Migniewicz przedstawi bibliotekę materiałów edukacyjnych na temat dezinformacji i konfliktów pamięci. Z perspektywy aktywnego nauczyciela, opowie o dobrych praktykach, dzieląc się swoim doświadczeniem i rozwiązaniami, które sprawdzają się w jego pracy. W trakcie webinarium odpowiemy na poniższe pytania:

  • Jakie zagrożenia niesie ze sobą DeepFake lub fake news?
  • Jak powstają i w jaki sposób rozprzestrzeniają się wśród użytkowników Internetu?
  • Czy wykrycie ukrytej manipulacji jest proste?
  • Jak wykorzystać tę wiedzę, aby uzyskiwać wiarygodne informacje, w tym na temat wojny w Ukrainie?

Łukasz Migniewicz to historyk, edukator i coach, przewodnik miejski, numizmatyk. Jest autorem ponad setki artykułów i kilku publikacji zwartych; autor słuchowisk historycznych i współtwórca filmów edukacyjnych poświęconych problematyce totalitaryzmów, propagandy i manipulacji w XX w. Twórca autorskich spacerów historycznych po zapomnianych (i często pomijanych) osiedlach Wrocławia, w tym cyklu szkolnego i kryminalnego.

Aby wziąć udział w webinarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 13 listopada 2022 r.: https://forms.office.com/r/tZFHw8zAfz 

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

O Hi-story Lessons

“Hi-story Lessons” to międzynarodowa platforma edukacyjna, która ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu angażujących zajęć na temat historii XX wieku.

Webinarium poprowadzi Urszula Bijoś, koordynatorka projektu Hi-story Lessons. Lekcje historii europejskiej XX wieku. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra historii. Edukatorka, autorka materiałów edukacyjnych, wieloletnia pracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej. Historyczka specjalizująca się w edukacji i popularyzacji nauki; jest współautorką przewodników z cyklu „Miasta pamięci”. 

Kontakt: urszula.bijos@enrs.eu +48 452 576 956

Informacja od organizatorów

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter