2 grudnia 2022

Zagadnienia finansowe, cyberataki – materiały edukacyjne

Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Aquila udostępniło grę edukacyjną dot. zagadnień finansowych, która dostępna jest na stronie internetowej https://hakinacyberataki.itch.io/haki-na-cyberataki. Grę można również ściągnąć na smartfona ze sklepu Google Play (trzeba wyszukać grę “Haki na cyberataki”).

Ponadto na stronie https://prawo-konsumenckie.pl/materialy-edukacyjne/ udostępniono broszury informacyjne, w których znajdują się najważniejsze kwestie poruszane w grze.

Projekt stworzenia gry jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia, z jakimi spotyka się młodzież. Zagrożenia te dotyczą funkcjonowania rynku usług finansowych, zwłaszcza w tak niebezpiecznym środowisku, jakim jest cyberprzestrzeń. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną się pełnoprawnymi konsumentami, bardzo często nie posiadają elementarnej wiedzy odnośnie usług finansowych. Są również narażeni na różnego rodzaju cyberataki i pułapki, jakie czekają na nich w przestrzeni wirtualnej.

W dobie pandemii znacznie zwiększyła się ilość tego rodzaju ataków. Cały czas powstają też nowe ich formy, za którymi często nie nadążają organy ścigania i instytucje chroniące konsumentów. Ten stan rzeczy rodzi potrzebę wyposażenie młodzieży w odpowiednie mechanizmy obronne i przetrenowanie tych mechanizmów w bezpiecznych warunkach.

Gra “Haki na cyberataki” została przygotowana i sfinansowana dzięki darowiźnie udzielonej w ramach programu grantowego “Haki na cyberataki” organizowanego przez Fundacja Santander Bank Polska.

Załączniki

Poradnik dydaktyczny dla nauczycieli
Data: 2022-12-02, rozmiar: 18 MB
Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter