Wieloodcinkowy cykl video „Kala i Pszczoły” to najnowsza odpowiedź Fundacji APIKULTURA na współczesny trend innowacyjnego i zdalnego kształcenia. Celem filmów jest rozbudzenie w najmłodszych chęci troski o ekosystem, w którym funkcjonujemy, przedstawienie roli zapylaczy w przyrodzie oraz zaprezentowanie dobrych praktyk służących ekologii. Seria video „Kala i Pszczoły” dedykowana jest dla najmłodszych i wpisuje się tematycznie w program edukacyjny klas 1-3 szkół podstawowych, jednak wszyscy dorośli i seniorzy odnajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Bohaterkami odcinków powyższej serii są przyjazna i wesoła muppetka Kala oraz pszczoły, a także dociekliwa i szczera 9-letnia dziewczynka z dużym poczuciem humoru. Nasza bohaterka z odcinka na odcinek, zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych, pszczelich produktach. Projekt łączy naukę z dobrą zabawą. W odcinkach zaprezentowane zostaną m.in. „pszczela kuchnia”, „niesamowite talenty pszczół”, poznamy rolę „pszczelich dżentelmenów”, a także dowiemy się „czy pszczoły gryzą?” oraz dlaczego warto i należy pomagać owadom zapylającym.
Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne. Oficjalna publikacja odcinków zaplanowana została w okresie od 9 maja do 11 lipca 2021 r. na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA. Poczynania początkującej pszczelarki możecie śledzić między innymi na profilu facebook.com/FundacjaApikultura. Kolejne odcinki prezentowane będą w cotygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę. Specjalnie dla odbiorców zagranicznych, produkcja wydana została również w anglojęzycznej wersji dubbingowanej.
Wszystkie instytucje edukacyjne oraz organizacje chcące aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa zachęcamy do kontaktu z Fundacją APIKULTURA, która udostępni pełen pakiet odcinków w celu realizacji m.in. lekcji poglądowych, tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych, festynów rodzinnych etc.
Wszystkie odcinki dostępne pod adresem: