21 września 2018

II Kongres Mediatorów Rówieśniczych

Rzeszów, dn. 2018-09-20

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Uprzejmie informuję, iż w dniach 9 – 10 października 2018 r. w Rzeszowie i Czudcu odbędzie się II Kongres Mediatorów Rówieśniczych, którego organizatorem jest Podkarpackie Centrum Mediacji we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie się w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie przy ul. Miłocińskiej 40 (do obiadu pierwszego dnia), a następnie będzie kontynuowane w Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Administracji Samorządowej w Czudcu. Może ono stanowić doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych przy rozwiązywaniu sporów rówieśniczych. W programie Kongresu zaplanowano debatę młodzieży z przedstawicielami władz oświatowych i samorządowych oraz zawodowymi mediatorami. Swoją obecność potwierdziła Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz  Krystian Herba, nauczyciel i sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym, uczestnik programu Mam Talent w 2009, który skacząc rowerem po schodach, zdobywał kolejne drapacze chmur. Podczas uroczystości zostaną zaprezentowane dobre praktyki mediacyjne, a młodzież będzie miała okazję czerpać z doświadczenia swoich kolegów mediatorów. W uroczystości dedykowanej młodzieżowym mediatorom weźmie udział ponad 160 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 40 nauczycieli z całego Podkarpacia. Mamy nadzieję, iż udział uczniów w II Kongresie Mediatorów Rówieśniczych przyczyni się do podniesienia wiedzy na temat mediacji rówieśniczej, wykształcenia umiejętności rozwiązywania i łagodzenia konfliktów w szkołach, a tym samym  zmniejszenia liczby nieprzyjemnych incydentów.

Serdecznie zapraszamy uczniów, dyrektorów, nauczycieli i pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rekrutacja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza elektronicznego. Dodatkowo należy wypełnić formularz w wersji papierowej, który prosimy dostarczyć w pierwszym dniu Kongresu. Może zgłosić od 3 do 6 uczniów, nauczyciela oraz dyrektora lub wicedyrektora. Termin zgłoszeń upływa 27.09.2018 r.  Rekrutacja będzie prowadzona według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. 

Udział w Kongresie jest nieodpłatny.

Serdecznie zapraszamy
Wiesław Pałka
Prezes Podkarpackiego Centrum Mediacji

tel: 695899794, e-mail: w.palka@wp.pl

  1. Program Kongresu.
  2. Formularz zgłoszeniowy elektroniczny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeCPTHYVoeCcsM21tB2ZqTWnn6umv9D65ecL2kpr94ZqmgYDQ/viewform?usp=pp_url
  3. Formularz zgłoszeniowy w wersji do druku.
  4. Lista zakwalifikowanych szkół
  5. Rozkład  jazdy autokarów.

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter