5 listopada 2019

Przynależność do Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

Rzeszów, 2019-10-15

WiJ.966.24.2019

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek
w województwie podkarpackim

Zwracam się z uprzejmą prośbą, w szczególności do Dyrektorów Przedszkoli, Szkół i Placówek Promujących Zdrowie, o wypełnienie załączonej ankiety.  

Uzyskane informacje posłużą do aktualizacji danych o Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, które zostaną przesłane Krajowemu Koordynatorowi Przedszkoli, Szkół i Placówek Promujących Zdrowie (ORE w Warszawie).

Program Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie realizowany jest w Polsce, w tym na Podkarpaciu  od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia, tworzy warunki (fizyczne i społeczne) sprzyjające ochronie zdrowia oraz umożliwia aktywne uczestnictwo społeczności przedszkolnej i szkolnej w działaniach na rzecz zdrowia. Dzięki temu ruch przedszkoli i szkół promujących zdrowie od 27 lat cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, gdyż jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkoły.

 W ramach upowszechnienia programu w województwie podkarpackim stworzono nową strukturę opartą na porozumieniu pomiędzy  Podkarpackim Kuratorem Oświaty a Dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Uprzejmie proszę o uzupełnienie ankiety do 15 listopada 2019 r. (http://ko.rzeszow.pl/app/rsio/logowanie/ankieta60)

 

Wyjaśnienie ! W przypadku gdy:

– zespół szkół został przekształcony w samodzielną szkołę (np. zespół szkół, w skład którego wchodziło gimnazjum i szkoła podstawowa w szkołę podstawową) – certyfikat pozostaje aktualny,

– gimnazjum zostało przekształcone np. w szkołę podstawową, ponadpodstawową – certyfikat należy pozyskać według obowiązującej procedury.

W przypadku wątpliwości pytania należy kierować na adres:

mkielbon@ko.rzeszow.pl

bwolny@pcen.pl

 

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter