10 sierpnia 2020

Szkolenie w ramach projektu “Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”

Projekt stanowi odpowiedź na zmiany dotyczące prowadzenia zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego i organizowany jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE:

Za realizację zadań z zakresu doradztwa zawodowego odpowiedzialni są wszyscy członkowie rady pedagogicznej, dlatego potencjalnymi uczestnikami szkolenia powinni być nauczyciele, dyrektorzy z każdej szkoły podstawowej, licem ogólnokształcącego, technikum i szkół branżowych, a nie tylko do doradcy zawodowi.

Szkolenie, poza zapoznaniem uczestników z zagadnieniami związanymi z doradztwem, umożliwia również przeszkolenie z zakresu obsługi platformy do pracy zdalnej oraz sposobu prowadzenia zajęć grupowych.

Program szkolenia został opracowany jest przez ekspertów z Ośrodka Rozwoju Edukacji. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wzorze z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W celu zapisania się na szkolenie wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie: https://projekty.syntea.pl/rozwijanie-kompetencjikadry-dydaktycznej/rejestracja-do-projektu/.

TERMIN:

Obecnie szkolenie jest organizowane w dniach roboczych, od poniedziałku do piątku. Projekt zakłada udział w 20 godzinach szkolenia. Organizowane są grupy, które będą miały zajęcia poranne (9:00-13:30) lub popołudniowe (16:00-20:30). Organizator stara się, by szkolenia odbywały się co tydzień, ale o tym czy grupa szkoleniowa dojdzie do skutku, decyduje ilość zgłoszeń na dany termin. Szczegółowe terminy szkoleń zostaną ustalone po zakończeniu rekrutacji poszczególnych grup.

METODA:

Kurs jest organizowany na platformie e-learningowej Microsoft Teams w formie wideokonferencji z trenerem. Uczestnicy będą widzieli i słyszeli trenera, ale bez konieczności udostępniania swojego widoku z kamery. Jedynym wymaganiem dla uczestnika projektu jest posiadanie komputera oraz dostępu do Internetu.

WIĘCEJ INFORMACJI DOT. PROJEKTU:

Strona internetowa projektu: https://projekty.syntea.pl/doradztwo

Fanpage na Facebook: https://www.facebook.com/szkoleniazdoradztwa.edukacyjnozawodowego

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter