11 października 2022

Zawody I stopnia XXX Olimpiady Informatycznej dla uczniów SP oraz zawody I stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów dla uczniów SP

Olimpiada Informatyczna (OI)

Olimpiada Informatyczna (OI) jest olimpiadą przedmiotową adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych. Olimpiada jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów zainteresowanych informatyką, w szczególności programowaniem. Mogą w niej brać udział także uczniowie szkół podstawowych.

Tegoroczna, trzydziesta edycja Olimpiady rozpoczyna się 17 października. I etap odbędzie się w dniach 17 października – 21 listopada 2022 r. przez Internet. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie oi.edu.pl w zakładce „Jak zacząć” (https://www.oi.edu.pl/l/jak_zaczac/).

Finaliści i laureaci OI są zwolnieni z oceną celującą z egzaminu maturalnego z informatyki i mają wolny wstęp na informatykę i kierunki pokrewne na większości uczelni w Polsce.

Więcej informacji znajduje się na stronie oi.edu.pl.

Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ)

Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ) jest olimpiadą przedmiotową adresowaną do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych informatyką, w szczególności programowaniem.

Pierwszy etap OIJ rozpoczął się 26.09.2022 r. i potrwa do 5.01.2023 r. Polega on na samodzielnym, zdalnym rozwiązywaniu zadań programistycznych przez zarejestrowanych uczestników OIJ oraz na teście wiedzy informatycznej, który odbędzie się w szkole ucznia (pod opieką nauczyciela) dnia 27.10.2022. Sześć zadań programistycznych podzielonych są na dwie grupy. Zadania otwarte pozwolą uczniom na zdalne zapoznanie się z wynikiem i ewentualne wprowadzenie poprawek. Wyniki zadań w formule zamkniętej uczniowie poznają dopiero po zakończeniu I etapu OIJ. Zadania mogą być rozwiązywane przez cały czas trwania I etapu. Do zdobycia jest 600 punktów za zadania programistyczne i 200 punktów za test wiedzy. Uczniowie samodzielnie decydują, które zadania podejmą się rozwiązać i czy będą uczestniczyć w teście. Podjęcie się wszystkich wyzwań zwiększa ich szansę na awans do II etapu OIJ.

Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć pod adresem: https://oij.edu.pl/zawodnik/start/.

Finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują celującą roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną z informatyki i są przyjmowani do wybranych szkół ponadpodstawowych w całym kraju poza zwykłym postępowaniem kwalifikacyjnym.

Więcej informacji znajduje się na stronie oij.edu.pl.

 

Rejestracja do obydwu olimpiad jest dostępna przez cały czas trwania zawodów I stopnia. Uczniowie mogą przystąpić do zawodów przez cały okres ich trwania! 

Załączniki

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter