31 października 2019

Zaproszenie do udziału w akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”

Rzeszów, 2019 – 10 – 31

Państwo
Wójtowie i Burmistrzowie oraz
Dyrektorzy szkół i placówek
w województwie podkarpackim

W dniu 16 listopada 2018 r. przy zaangażowaniu Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w jarosławskiej Kolegiacie p.w. Bożego Ciała odbyły się uroczystości związane z sadzeniem „Dębów Pamięci” ofiarom zbrodni katyńskiej w ramach programu „Katyń.. ocalić od zapomnienia”. Dęby posadzone zostały w „Ogródku Maryjnym” przy kościele p.w. Bożego Ciała przez młodzież jarosławskich szkół, które nie znalazły skrawka ziemi u siebie. W czasie uroczystości przedstawiciele Fundacji zwrócili się z apelem, by uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości posadzeniem 100 Dębów Pamięci dla uhonorowania jarosławskich oficerów i policjantów zamordowanych w Katyniu w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Apel został przyjęty przez aklamację przez wszystkich uczestników uroczystości w tym m. in. parlamentarzystów, samorządowców, księży, nauczycieli, młodzież oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W wyniku podjętej przez Fundację inicjatywy w okresie od 2010 r. posadzonych zostało 65 Dębów Pamięci nie tylko w powiecie jarosławskim.

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich zwraca się z prośbą do wójtów i burmistrzów o udzielenie pomocy społecznościom szkolnym w zorganizowaniu uroczystości, podczas których zasadzone zostaną dęby nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ambitnym celem Fundacji jest zrealizowanie programu 100 dębów na 100-lecie do końca przyszłego roku – rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Kontakt do Fundacji Pomocy Edukacyjnej
dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich:
37-500 Jarosław, ul. Gen. Z. Zielińskiego 4
tel./fax (016) 621- 32-65

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter