22 lutego 2022

Rekrutacja stypendialna do zagranicznych szkół prywatnych w Wielkiej Brytanii i Austrii na lata 2022-2024

Warszawa, 15 lutego 2022 r.

Informacja prasowa

Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uczniów szkół ponadpodstawowych już ruszył

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata ogłosiło następną edycję konkursu o stypendia do zagranicznych szkół w Wielkiej Brytanii i w Austrii na lata 2022-2024. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych urodzonych między 1 stycznia 2005 a 31 lipca 2006 r.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata to organizacja działająca w Polsce od wielu lat. Co roku poprzez swój program stypendialny wysyła uzdolnionych polskich licealistów na dwuletnie stypendia do prestiżowych szkół prywatnych na całym świecie. Województwo Opolskie ma zawsze dużą reprezentację wśród kandydatów, a do tej pory stypendystów z naszego regionu wybrano już ponad 30. Stypendium daje możliwość rozwijania swoich pasji oraz ułatwia późniejszą rekrutację na wymarzone studia. Wśród licznych absolwentów Towarzystwa znajdują się pisarze, nauczyciele, działacze społeczni czy przedsiębiorcy.

Stypendium to niepowtarzalna szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych, aby zmienić swoje życie i rozwijać się w wybranym kierunku. Sama wyjechałam z Kędzierzyna Koźla na stypendium 12 lat temu, a mój brat dostał stypendium 5 lat temu. Dzięki wyjazdowi zyskałam niepowtarzalne doświadczenia, ale przede wszystkim sieć fantastycznych przyjaciół. Wśród absolwentów można zawsze znaleźć kogoś, kto służy radą prywatną lub zawodową. Wiem też, że w każdym miejscu na świecie znajdę znajomego, u którego mogę się zatrzymać. Stypendium dało mi wiele, dlatego po tylu latach wciąż jestem zaangażowana w organizację kolejnego konkursu – aby dać tę samą szansę kolejnym pokoleniom. – mówi Dominika Kampa, koordynatorka konkursu z ramienia Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata jest afiliowane przy międzynarodowej organizacji United World Colleges (UWC), która została niedawno nominowana do pokojowej Nagrody Nobla za promowanie pokoju na świecie poprzez edukację młodzieży.

Szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym oraz ruchu UWC można znaleźć na stronie www.uwc.org.pl

Zapraszamy również na stronę Facebook Towarzystwa, gdzie na bieżąco można znaleźć relacje stypendystów ze szkół, jak również najnowsze osiągnięcia absolwentów: https://www.facebook.com/uwc.polska.tszs/

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego
Nowy Świat 72 pok. 9
00-330 Warszawa
Numer KRS: 0000128672

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter